ترفند تنظيم پاراگراف در Word 2013

اسناد متني مي‌توانند تنظيمات متفاوتي را در چيدمان پاراگراف‌ها داشته‌ باشند، يکي از اين تنظيمات، اضافه کردن تو رفتگي خودکار در خط اول هر پاراگراف است که در Word 2013 وجود دارد اما دسترسي به تنظيمات آن ساده نيست. با ما همراه شويد تا در اين ترفند باچگونگي ايجاد فاصله در خط اول پاراگراف آشنا شويد.

براي اين کار ابتدا برنامه Microsoft Word 2013 را باز کنيد؛ اگر مي‌خواهيد ميزان تو رفتگي را براي سند جاري تنظيم کنيد، روي يکي از صفحات کليک و سپس با استفاده از کليد ترکيبي Ctrl+A تمام صفحات را انتخاب کنيد. حال روي زبانه Page Layout در پنجره بالا کليک کنيد.

سپس در قسمت Paragraph روي کليد Paragraph Settings در قسمت پايين سمت راست کليک و در ادامه روي منوي باز شونده Special کليک کنيد و تنظيمات آن را روي First line قرار دهيد. در اين بخش ميزان تو رفتگي را مي‌توان با وارد کردن مقدار در فيلد By تنظيم کرد (مقدار پيش فرض 0.5 سانتي متر است). در آخر با کليک روي Ok تنظيمات را تاييد کنيد.

توجه داشته باشيد که اين تنظيمات تنها روي سند جاري اعمال مي‌شود، اگر مي‌خواهيد روي تمامي اسناد Microsoft Word اين تنظيمات اعمال شود، کافي است قبل از تاييد، روي Set As Default کليک کنيد.

 • نظر از: گل نرگس
  1398/02/30 @ 11:41:31 ق.ظ

  گل نرگس [عضو] 

  اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

  از علامہ شیخ انصاری پرسیدند:
  چگونہ می شودیک ساعت فکر کردن،برتر از هفتاد سال عبادت باشد؟
  فرمودند:فکری مانندفکر جناب حر در روز عاشورا…

  https://zamhareer.kowsarblog.ir/

نظر دهید

آدرس پست الکترونیک شما در این سایت آشکار نخواهد شد.

URL شما نمایش داده خواهد شد.
بدعالی

درخواست بد!

پارامتر های درخواست شما نامعتبر است.

اگر این خطایی که شما دریافت کردید به وسیله کلیک کردن روی یک لینک در کنار این سایت به وجود آمده، لطفا آن را به عنوان یک لینک بد به مدیر گزارش نمایید.

برگشت به صفحه اول

Enable debugging to get additional information about this error.