موضوع: "افیس 2013"

ترفند تنظيم پاراگراف در Word 2013

اسناد متني مي‌توانند تنظيمات متفاوتي را در چيدمان پاراگراف‌ها داشته‌ باشند، يکي از اين تنظيمات، اضافه کردن تو رفتگي خودکار در خط اول هر پاراگراف است که در Word 2013 وجود دارد اما دسترسي به تنظيمات آن ساده نيست. با ما همراه شويد تا در اين ترفند باچگونگي ايجاد فاصله در خط اول پاراگراف آشنا شويد.

براي اين کار ابتدا برنامه Microsoft Word 2013 را باز کنيد؛ اگر مي‌خواهيد ميزان تو رفتگي را براي سند جاري تنظيم کنيد، روي يکي از صفحات کليک و سپس با استفاده از کليد ترکيبي Ctrl+A تمام صفحات را انتخاب کنيد. حال روي زبانه Page Layout در پنجره بالا کليک کنيد.

سپس در قسمت Paragraph روي کليد Paragraph Settings در قسمت پايين سمت راست کليک و در ادامه روي منوي باز شونده Special کليک کنيد و تنظيمات آن را روي First line قرار دهيد. در اين بخش ميزان تو رفتگي را مي‌توان با وارد کردن مقدار در فيلد By تنظيم کرد (مقدار پيش فرض 0.5 سانتي متر است). در آخر با کليک روي Ok تنظيمات را تاييد کنيد.

توجه داشته باشيد که اين تنظيمات تنها روي سند جاري اعمال مي‌شود، اگر مي‌خواهيد روي تمامي اسناد Microsoft Word اين تنظيمات اعمال شود، کافي است قبل از تاييد، روي Set As Default کليک کنيد.