موضوع: "ماه صفر"

کتابشناسی امام حسن مجتبی (علیه السلام)

سالروزشهادت امام حسن مجتبی (ع)، دومین پیشوای مذهبی شیعیان جهان، بهانه‌ای برای حضور در گلشن کتاب‌هایی است که تلاش کرده‌اند تا به واکاوی شخصیت آن امام بزرگوار و بررسی زندگی و آثارش بپردازند تا از این رهگذر، تصویری معتبر و مستند از کریم اهل بیت ارائه نمایند. آنچه در این گزارش خواهد آمد، اطلاعات اجمالی کتابشناسی از گزیده کتابهایی است که در موضوع معرفی شخصیت امام حسن (ع) به نگارش درآمده‌ و به ترتیب تاریخ انتشار ارائه شده‌اند. منبع این اطلاعات، وبگاه خانه کتاب ایران بوده است.

ادامه »

رحلت پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم) و شهادت امام مجتبی (علیه السلام)بسم الله الرحمن الرحيم
صلي الله عليك يا رسول الله و علي آل بيتك الطاهرين
۲۸ماه صفر سالروز رحلت سيد انبياء و برترين آفريده خدا محمد مصطفي (صلي الله عليه و اله و سلم) است. وجود مقدسي كه خداوند متعال تمام جهان را به يمن او و عترت پاكش آفريد و نور او اول مخلوق خداوند است. پيامبري كه خداوند حكيم بارها در قرآن كريم او را ستوده است.

ادامه »

اربعين حسينی درکلام اهلبیت علیهم السلام

اربعين حسينی، پشت سر گذاشتن چهل روز پر اندوه برای عزاداران و شيعيان واقعی حضرتش است. هرچه به اربعين حسيني نزديك تر مي شويم، دل‌هايمان بيشتر روانه كرب و بلاي حسيني و خاك مقدسش مي‌شود. هوايي مي شويم براي زيارت بارگاه مبارك و نوراني سالار شهيدان و ياران باوفايش.

ادامه »

بگذار، خون چشم تو، به اشک خود بشویم

بگذار، خون چشم تو، به اشک خود بشویم

که مگر شود میسر، نگهی کنی به سویم

ادامه »

چرا صفر را صفر نامیده اند؟

 

ماه صفــــــــر ماهی که به نحوست معروف است.


ماه صفر که بنا به روایتی ، روز اول آن روز واردشدن کاروان اسرای کربلا به شام است و حوادث تلخ دیگری از جمله شهادت دختر 3 ساله امام حسین (ع)،رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص) در روز 28 این ماه  واقع شده و پایان ماه نیز مصادف با شهادت هشتمین پیشوای شیعیان امام رضا (ع) می باشد.

ادامه »