موضوع: "امام موسی کاظم علیه‌السلام"

معرفی کتاب به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام)


عنوان کتاب : صبح ساحل
این کتاب که حوادث عصر امام صادق (علیه السلام ) را به زبان داستان نقل می کند را دکتر «مهدی خدامیانی آرانی» به رشته تحریر در آورده است.
«صبح ساحل» رمانی است داستانی و زیبا که با سفری به عصر امام صادق علیه السلام خواننده را با حوادث گوناگون آن زمان به شیوه داستانی آشنا می کند و به بیان زندگی حوادث سیاسی و اجتماعی زمان ایشان می پردازد.
این کتاب را «انتشارات وثوق قم» در 240 صفحه به بازار نشر عرضه کرده است.

سین هشتم-سلیمانی

عکسش هم غرورآفرین وباهیبت هست

الهی مارااز رهروان مکتب قاسم سلیمانی قراربده!!

پیام سرشار از انرژی مثبت نوروزی


پیام سرشار از انرژی مثبت نوروزی این گلها برای من این است:

1- آرامش را هرگز فراموش نکن حتی در دل مشکلات.

2-گاهی بی ادعا بودن و های و هوی کاذب نداشتن، به قدری دلنشین است که بیشتر از نمایش های پر سروصدا دیده می شود و تأثیر می گذارد!

ادامه »

فلسفه معنوی نوروز

عید در لغت شادی مجدد و سروری را می گویند که سالیانه تکرار می شود

گفته اند: به روزی که مردم در آن تجمع یابند و در کنار هم گرد آیند عید گویندو نیز بازگشت به فرح و شادمانی فراگیر را عید گویند و بعضی نیز می گویند که درآن روز هر کس موقعیت خود بازیابد و به جایگاه اجتماعی خود برگردد. چون تهیدستان و فقرا نمی توانند لباس نو پوشند و لباسهای کهنه آنها، آنان را از ثروتمندان ومرفهان جدا می کند.

ادامه »

بررسی تاریخی نقش اجتماعی بانو حمیده مصفا؛ مادر امام کاظم (ع)

 

 

مادران ائمه، از جمله انسان‏های تأثیرگذار در عصر ائمه: به شمار می آیند و از آنجا که مصداق بارز «ارحام مطهره» هستند، جایگاه بسیار والایی دارند. در این میان، بررسی زندگانی بانو حمیده، مادر امام کاظم (ع) از آن روی که امام باقر (ع) و امام صادق (ع) در مورد وی سخنان مهم و ارزشمندی داشته اند، و نیز از آن جهت که در سایۀ آشنایی با تاریخ زندگی او می توان بخش هایی از تاریخ اسلام را با نگاهی نو مرور کرد ضرورت و اهمیت ویژه ای دارد.

ادامه »
1 2